P.M.P. Fishing s.r.o.

Správce revíru: +420 727 969 926
cs en de

Rybářský řád Pískovna Vejprnice – PMP Fishing s.r.o. – platný od 27.1. 2020

 

Obecné

Místa je možno rezervovat přes rezervační formulář na stránkách http://piskovnavejprnice-pmpfishing.cz, nebo přímo na revíru u správce revíru (tel: +420 727 969 926). Rezervace začíná vždy v 16:00 rezervovaného dne, do 16:00 příštího dne (24hod.). Místo musí být uvolněno poslední den platnosti rezervační povolenky nejpozději v 16:00 hodin. Například pokud si zarezervujete 2 dny (48 h): pátek až neděle, místo musí být uvolněno nejpozději v neděli v 16:00 hodin. Přijet na místo můžete v pátek (den rezervace) v 16:00! Provedením rezervace dotyčný potvrzuje, že je seznámen s aktuálně platným místním rybářským řádem a všemi pravidly pro rezervace míst na revír Pískovna Vejprnice. Možno přejet i v jinou hodinu a je myšleno dříve po domluvě se správcem .

Doba rybolovu

Loví se systémem NON-STOP 24 hod. od rozmrznutí až do zámrazu. Jedno lovné místo je pro 2 rybáře, Pouze místa č.3 je možné až pro 3 rybáře a . Na všechna lovná místa lze dojet autem.

Způsoby lovu, rybářské nářadí a nástrahy

Je zakázáno používat pletené šňůry jako šokové návazce. Chytá se pouze metodou chyť a pusť !! – loví se z lovného sektoru, který je náležitě označen. Rybář smí používat 3 pruty a na každém z nich použít pouze jeden návazec s jedním háčkem originál s protihrotem o maximální velikosti č.4 !! Rybář je povinen mít při lovu pean na vyndání háčku , velkou podložku pod ryby, podběrák s rameny minimálně 80 cm a desinfekci k ošetření ryb . Lov na živou a mrtvou rybičku nebo jejich části je zakázán. Zakazuje se používání drátěných krmítek, srkaček, helikoptér a pevných montáží. Feederová a methodmixová krmítka jsou povoleny. Montáž musí být průběžná (úniková). Jakékoli uchovávání ulovených ryb ve vezírcích, nebo sacích je přísně zakázáno! Pouze na dobu nezbytnou k focení .Při porušení těchto bodů bude rybář vykázán z areálu Pískovny Vejprnice bez nároku na vrácení uhrazených poplatků!!! Při zacházení s úlovky se vyžaduje maximální opatrnost, menší úlovky se musí vyháčkovat přímo ve vodě, větší za pomoci podběráku na mokré podložce udržováním mokrého těla ryby poléváním vodou. Povinností rybáře je ošetřit rybě poranění způsobená bojem pomocí desinfekce a co nejrychleji vrátit zpět do vody. Rybu je při této činnosti nutno polévat vodou. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. V průběhu rybolovu je možné měnit místo, ale pouze po dohodě se správcem revíru. Zavážení návnad a nástrah loďkou, zavážecí lodičkou nebo člunem je povoleno – používat k zavážení vlastní loďku nebo člun je povoleno – používání echolotu (sonaru) je povoleno – používání lodních elektro-motorů je povoleno, spalovací motory jsou zakázány (z důvodu rušení okolí a i případného znečištění)

* Zdolávání ryb je z lodi povoleno
* pokud za rybářem přijede v průběhu rybaření návštěva, musí být předem nahlášena u správce jezera. Návštěva musí ponechat vůz rovněž na parkovišti (toto pravidlo má zabránit odvážení ryb).

Zavážení a zakrmování může zrušit nebo povolit provozovatel s okamžitou platností. Označení krmného místa v rámci lovného sektoru je povoleno pouze tyčovou bójkou, která musí být po ukončení rybolovu vytažena. – na revíru je přísný zákaz zakrmování nevařenými luštěninami – každý rybář je povinen po skončení rybolovu zanechat na místě pořádek – přístřešky a stany jsou povoleny – v celém areálu je přísný zákaz rozdělávání ohňů – přenosné grily jsou povoleny.

Porušením rybářského řádu riskuje rybář okamžité ukončení rybolovu bez náhrady!!

Aktualizace řádu ke dni 17.05.2022